Valilikten yalanlama | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Valilikten yalanlama

Şırnak Valiliğinden, Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı nedeniyle cenazelerin morgda tutulduğu ve defnedilemediği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Cizre ve Silopi ilçelerinde vatandaşların sağlık, gıda, ilaç, cenaze defin hizmetleri ve diğer temel ihtiyaçlarının Kaymakamlıkça titizlikle karşılandığı belirtildi.

Sokağa çıkma yasağının başladığı günden itibaren Silopi ve Cizre’de 15 cenazenin mezarlıklara defnedildiği vurgulanan açıklamada, morgda bekleyen cenazelerin tamamının adli işlemlerinin tamamlandığı, cenaze sahiplerinin cenazeleri almalarının beklendiği aktarıldı.

“Ancak bölücü terör örgütü mensupları ve yandaşlarının, cenazeleri bir şov ve provokasyon aracı haline getirmek için cenaze sahibi ailelere yaptıkları baskı ve tehditlerle ailelerin cenazeleri alıp defnetmelerine mani olmaktadırlar” ifadelerine yer verilen açıklamada, cenazelerin alınıp defnedilmesi için hiçbir engel olmamasına rağmen terör örgütleri mensupları ve yandaşlarının tehditleri sonucu ailelerin cenazeleri alıp defnedemedikleri kaydedildi.

Açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ilimiz Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı sebebiyle cenazelerin morgda tutulduğu ve defnedilemediği yönünde çıkan haberlerin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır” ifadeleri kullanıldı.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?