19 Yaşındaki Kızın Gece Yarısı Sokakta İşi Ne ? | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

19 Yaşındaki Kızın Gece Yarısı Sokakta İşi Ne ?

Bağdat caddesinde 19 yaşındaki bir üniversite öğrencisi servis şoförü tarafından tecavüze uğradı. Ülkemizde kadın olmak gerçekten çok zor. Bir erkek olarak kadının yaşadığı zorlukları tabi ki harfiyen anlatmam mümkün değil. Yalnız geçirdiğimiz dönemlere bakınca kadın olmanın zorluklarını görmemek için aptal olmak gerekir. Kadını sadece cinsel obje olarak gören sapıklarla dolu bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki. “Kadın” kelimesinden bile tahrik olan, kadın denildiği zaman sadece cinsellik üzerine şeyler düşünen bir ülkeyiz.

Balık baştan kokarmış derler, son 15 yıla ait istatistiklere bir bakalım.

241 polis, 91 asker, 17 özel timci, 15 korucu 45 gardiyan tecavüz suçundan yargılandı. Sivil vatandaşları da sayarsak eğer, rakam korkunç bir tabloya dönüşüyor. Yalnız işin acı boyutu, yukarda saydığım görevlilerin hiçbiri ceza almadı.

Tabi ki bu ceza almayanlar diğer potansiyel sapıklara da güç, kuvvet veriyor, onların adeta iştahını kabartıyor.

Yani tecavüz bir nevi tecavüz meşrulaştırıldı, tecavüzün cezai boyutu ortadan kaldırıldı. 13 yaşında 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç davasında “kendi rızası var” diyerek 25 sanığa en alt sınırdan ceza verildiğini biliyoruz.

Yine geçtiğimiz günlerde 19 yaşındaki bir üniversite öğrencisi servis şoförü tarafından tecavüze uğradı. Bu olayın acı boyutu ise, tecavüz eden şoförü haklı çıkartacak kampanyalar başlatılması. Olaydan sonra “19 yaşındaki kızın gece vakti sokakta işi ne ?” diye soranlar, “orasını burasını açarsa böyle olur” diyen binlerce potansiyel sapık sosyal medyada tecavüzü meşrulşatırdı.

Açık giyiniyorsa ve gecenin bir yarısı dışarda geziyorsa, o kadına tecavüz müstehaktır düşüncesi ülkemizde aldı başını gidiyor. Bu zihniyetteki insanlar elinden gelse kadınlara şu saatte şuraya git, şu elbiseyi giy, şöyle otur, böyle kalk yoksa tecavüze uğrarsın diyecekler neredeyse.

Ülkemizde kadın olmak gerçekten çok zor. Bir erkek olarak ülkemizde kadın olmanın zorluğunu anlatmaya gücüm yetmez fakat bu yaşananlara sessiz kalacak kadar da güçsüz değilim.

*********

Sokakta çıplak gezen bir kadın olsam bile bana tecavüz etme hakkın yoktur.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?