Mutsuzluk insanı hasta etmiyor | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Mutsuzluk insanı hasta etmiyor

 

mutsuzluk_ve_stres_omru_kisaltmiyor_h40544_f6a48

Mutsuzluk insanı hasta etmiyor

Son araştırmayı yürüten İngiliz ve Avustralyalı bilim insanları, daha önceki araştırmalarda mutsuz insanların ölüm riskine bakılırken  hali hazırda hasta olan insanların genelde mutsuz olduklarının gözden kaçırıldığını belirtiyor.
Milyon Kadın Araştırması’na katılan yaklaşık 1 milyon 60 yaş civarı kadından  belirli aralıklarla sağlıklarını mutluluk ve gerilim seviyelerini derecelendirmeleri istendi.

Fiziksel sağlık ve sigara gibi etkenler dışarıda bırakıldığında araştırmaya katılanların mutlu veya mutsuz olmalarının, ölüm riski üzerinde bir etkisi olmadığı görüldü.

Hastalık bir insanı mutsuz ediyor ? ancak mutsuzluk bir insanı hasta etmiyor. Geride kalan 10 yılda mutsuzluk ve gerilim ile ölüm oranı arasında direkt olarak bir bağlantı bulamadık” diyor.

Oxford Üniversitesin’den araştırma sırasında az sigara içenlerin erken ölüm riskinin iki kat, tiryakilerin ise 3 kat daha çok olduğunu gördüklerini söylüyor, yalnız mutsuzluğun ölüm riskiyle direkt olarak bir bağlantısının olmadığını belirtiyor.

Öte yandan  insanların mutsuzluktan dolayı aşırı alkol tüketimi veya aşırı yemek yemeleri durumunda, mutsuzluğun ölüm riskini dolaylı olarak etkileyebilir.

Son araştırmayı yapan bilim insanlarına göre, bu hususta toplumda yerleşmiş olan inanç çok sağlam: “İnsanlar gerilimin kalp krizine yol açtığına inanmaya devam edecektir. Bu bilimsel olarak doğru değil yalnız buna inanmak insanların işine geliyor.

Ancak uzmanlar çocukluk çağındaki mutsuzlukların daha uzun süreli etkileri olabileceğini ifade ediyor

Sonuçları yorumlayan bilim insanları bütün yaşam seyrini içine alan araştırmalar yapılması gerektiğini, örnek olarak çocukluktaki mutsuzluğun erişkinlikteki sağlığı etkileyebileceğini belirtiyor.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
2 Ocak, 2016
0
228 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?