Olaylar ve Hassasiyetler | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Olaylar ve Hassasiyetler

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre bu gece ve pazartesi günü Ankara, İstanbul ve bir kaç şehirde “kuvvetli” “çok kuvvetli” uyarısıyla kar yağışı beklendiği duyuruldu. Bunun ardından ortada fol yok yumurta yokken kar yağışıyla ilgili tedbirler, kriz masaları, tam teçhizat hazır beklemeler de başladı. Bunlar tabiki takdir edilecek şeyler. Önceden önlem almak yaşanabilecek bir çok facianın önüne geçmek demektir.

Peki hükümetimiz neden her konuda bu kadar duyarlı olamıyor ? Henüz yağmayan kar için önlem alan devlet, henüz patlamayan bombalar için neden önlem alamıyor ? kar yağışı için “mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmayın” açıklaması yapan hükümet neden insanların güvenle sokağa çıkabilmesi için çalışmalar yapmıyor ?

Sadece bir örnek bu. Kar yağması şuan için nasıl kuvvetli bir ihtimal ise ülkenin bir yerinde bomba patlaması da o kadar kuvvetli bir ihtimal. Bu şekilde düşünmemizin tek sorumlusu da ülkemizi yöneten AKP İktidarıdır. Çünkü onların izlediği yanlış politakalar yüzünden ülkemiz mayın tarlasına dönüşmüştür.

Evet, birbirinden tamamen alakasız iki örnek, Fakat birisinde devlet tüm önlemlerini almış hazır beklerken diğerinde vurdumduymaz davranıyor. Sadece bu bile terörle mücadelemizdeki “ciddiyeti(!) ortaya koyuyor.

Umarım bu önlemler bi başlangıç olur ve bundan sonra her olaya vaktinde müdahale edilir..

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?