Sohbet Etmek İhtiyaçtır | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Sohbet Etmek İhtiyaçtır

chat-sohbetgulu

Sohbet Etmek İhtiyaçtır

İnsanlar doğduğu günden beri sürekli birbirleriyle iletişim hâlinde olma ihtiyacı duymuşlardır ve bu ihtiyaç sonucunda da iletişim kurmanın bir yolunu muhakkak bulmuşlardır. Yalnız olmak insanın fıtratında olmadığından bizler mutlaka birileriyle iletişim kurma, sohbet etme ihtiyacı hissederiz. En asosyal insanlar bile sıcak bir muhabbet ortamında kendilerini akışa kaptırır ve bir ucundan başlayarak sohbete katılmaya çalışırlar. Yeter ki kendilerini saracak bir konu olsun. Sohbet etmenin yanı sıra insanlar genel olarak kendilerini, yaşadıklarını, hislerini – bu biraz tartışılır- birileriyle paylaşmak isterler. Yani bu doğrultuda düşündüğümüzde konuşmak ve anlatmak da bizim ihtiyaç duyduğumuz bir konudur.

İnsanlar sohbet etmeyi, iletişim kurmayı sever ve tarih boyunca bunun için bir yol muhakkak bulmuşlardır dedik. Günümüzde karşılıklı iletişim kurma ve sohbet etme olayı çok gerilerde kalmış gibi olsa da bu bizlerin iletişim kurma ihtiyacımızın değiştiği anlamına gelmiyor. Bu kez de farklı bir iletişim yöntemi olan sanal sohbetler devreye girdi. Tadında bıraktığımız sürece bu sanal sohbetler çok keyif verici. Farklı bölgelerdeki insanlarla tanışmak, konuşmak ve özellikle seni hiç tanımayan bir insana kendini anlatmak çok büyük bir haz veriyor insana.

Telefonlarımızla arkadaş gibi olduğumuz şu günlerde gözümüzden kaçmayan bir durum var. O da önceki senelerde aslında gençlere kızılan bir durum olsa da şu dönemde genç, yetişkin veya yaşlı her yaştan insanın kendi cep telefonlarıyla aşırı münasebeti… Bu aslında hepimizi bir nebze rahatsız etse de önüne geçemediğimiz bir durum. Daha önceki yıllarda telefon yerine bilgisayarlarla daha çok iç içe olduğumuz dönemde internet üzerinden sohbet etmek için kullandığımız chat odaları yaygındı. Şimdi ise telefonlarımıza birer bilgisayar sıkıştırılmış olduğu için artık bilgisayar kullanma ihtiyacı duymuyoruz. Böylece önceleri kullandığımız chat odalarının yerini şimdilerde mobil sohbet dediğimiz olay devralmış durumda.

Öyle veya böyle başladığımız yere dönecek olursak insanlar ilk tarihlerden bu yana iletişim kurmanın bir yolunu bulmuşlar. Dumanla, ıslıkla, güvercinlerle, at üzerindeki habercilerle çıktığımız yolda şimdilerde bizlere bilgisayarlar, tabletler ve en çok da telefonlar eşlik ediyor.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?