Sur'a Cizre'ye Silopi'ye Ses Verenler… | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Sur’a Cizre’ye Silopi’ye Ses Verenler…

Türkiye artık her yeni güne şehit ve yaralı haberleriyle uyanıyor. 2 aya yaklaşan dönemde hendekler, barikatlar, yola döşenen bombalar, haince kurulan pusular, güneydoğuyu esir aldı.

Korkudan sütü kesilen anneler, en güvenli yer düşüncesiyle evin banyosunda yaşamaya çalışan insanlar, dükkanlarını açamayan esnaflar, okula gidemeyen öğrenciler, evlerini bırakıp canını kurtarmak için bölgeden göç eden aileler her gün duyduğumuz ama genel olarak bakınca fazla oralı olmadığımız haberler-olaylar haline geldi.

Bir tarafta bunlar yaşanırken bir tarafta da olanlar üzerinden prim yapmaya çalışanlar var. Asker ve polisin terör örgütü PKK’ya karşı yaptığı mücadeleyi bölgede yaşayan Kürt vatandaşlara yapılıyormuş gibi göstermeye çalışan, hatta dahada ileri gidip asker ve polis yüzünden vatandaşların orayı terk ettiğini, zorla göç ettirildiğini söyleyenler bile var.

Zihniyet aynı, kafa aynı. Biz, Kürtlerin ve PKK’lı teröristlerin aynı şey olmadığını söyledikçe onlar tam aksini, söylemeye devam ediyor. Kürtlerin temsilcisini PKK olarak göstermeye, teröristlere meşruiyet kazandırmaya çalışıyorlar.

Genellikle HDP çatısı altında “Cizre’ye Silopi’ye Sur’a ses ver” sloganıyla toplananlar yaptıkları eylemlerde açık açık askerin polisin bölgeden çekilmesini, bölgenin teröristlere bırakılmasını talep ediyor.

Sözde barışın sağlanmasını isteyen bu “Ses Ver” takımı söylediklerinin tam tersini yapıyor, barıştan yana değil savaştan yana olduklarını, birlikten yana değil bölünmekten yana olduklarını yaptıkları eylemlerden görüyoruz.

Kandan kinden nefretten kaostan beslenen bu gibi kendini bilmezlerin sokaktan çekilmesi, ortalığı provake etmemesi, ve eylemlerinde vatandaşların bu kişilere itibar etmemesi, durumun gidişatı açısından oldukça önemlidir

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?