ücretsiz sohbet odaları | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

ücretsiz sohbet odaları

yeni (1)

Yalnız mısınız? Mutsuz musunuz? Yalnızlık bir kader olamaz bunu unutmamalısınız. İnsanlar günümüzde birbirleriyle konuşma, diyalog kurma, dolayısıyla iletişim sorunu yaşamakta. Bunun sebebi de karşılıklı yaşanan güven sorunu. Yanı sıra yaşam koşullarının getirdiği zorluklardan kaynaklanan saldırganlıklar ve agresifliklerdir. Oysa insanlar sakin sakin ve belirli periyodlarda daha çok birbirleriyle konuşsalar daha iyi hissetmezler mi? Bu tedavi niteliğinde şifa gibi gelebilecek konuşmalar onlara daha iyi hissettirmez mi?

Dışarı çıkıp etrafınıza baktığınızda, sürekli oradan oraya koşup duran insanlar görürsünüz. Bu konuda hepimiz birbirimize benzemekteyiz. Sürekli yapılması gereken işlerimiz var ve sonuçta hep bu işler için koşuşturup duruyoruz. Peki, hayatı yaşamak hakkında bir şeyler kaçırıyor muyuz acaba bunu hiç düşünenimiz var mı? Tek başına yaşamaya ve sadece ama sadece çalışmak için programlanmamış insanoğlunun şüphesiz ki yaşamaya, kalabalıklaşarak sosyalleşmeye ve sosyalleşerek, paylaşmaya, paylaştıkça da mutluluk duymaya ihtiyacı vardır. Fakat tüm bu cümlede saydığımız ihtiyaçlarını yerine getirebilmesi için de elbette gerekli ortama ihtiyacı vardır. Bu ortamlarda insanlarla tanışabilmenin kolay ve mümkün olduğu ortamlardır.

Peki, kaçımız böle bir ortama sahibiz ki? Hepimiz az önce de bahsettiğimiz gibi yaşamak için sürekli çalışıyor ve koşturuyoruz. Bu koşuşturmanın arasında nasıl da vakit bulacağız. Nereden sorup, soruşturup ta dost bulacağız? Hem siparişle de oluyor muymuş bu işler? Yoksa bir gün artık bu sıradan hayattan sıkılıp, canımıza tak ettiğinde, sokak tan geçen insanlara mı arkadaşlık talebinde bulunacağız? Hiç birimiz de böyle bir duruma düşmek istemeyiz eminim.

Tabii ki de bunların hiçbirini yapmayacağız. Ama hayatın bize getirdiği nimetleri de kullanacağız ve artık hayatı sürekli kaçırmayı bir kenara bırakacağız. Bunun için sohbet, Chat, muhabbet, mobil sohbet ne güne duruyor. Artık bizler içinde sürekli çalışarak koşuşturmanın yanında hayatı yaşamanın vakti birazda olsun gelmiş olmalı. Hem bu hayattaki yalnızlığın sonu nere kadar? Her şeyinde bir sonu olmalı öyle değil mi? Ayrıca da unutmamalıyız ki, bizim durumumuzda birçok insan da dostluk, arkadaşlık, sohbet ve paylaşımlar sayesinde mutluluğun formülünü bu sitelerde buluyor.

 

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
28 Şubat, 2016
0
308 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?