Yeni Nesil Sohbet Odaları | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Yeni Nesil Sohbet Odaları

 

sohbet.png

1990’lı yılların efsane programlarından biridir aslında chat siteleri, sohbet odaları ve sohbet siteleri. Geçmiş yıllarda çok iyi hatırlarım ki, internet cafelere gittiğimizde oyun oynamaktan ziyade chat işleriyle fazlasıyla uğraştık. Özellikle bu dönemler ortaokul ve lise arasındaki dönemdir. Aslında hala daha chat yapıyoruz ancak bunu eski programlar üzerinden değil, bilakis farklı sosyal platformlarla ortaya koymaktayız. Buradan şu sonuç çıkıyor, insanoğlu Sohbet etmeyi seviyor. Türkiye için değil, tüm uluslararası toplumlar bu uygulamayı seviyor. Geçmişte hatırladığım programlardan birkaçı ICQ, Kelebek gibileriydi.

Tabi ki zaman geçtikçe bu programların yazılımları da gelişti ve şu anda sadece yazıyla tanıdığımız şahısları, şu anda görüntülü chat programlarıyla görebiliyoruz da. Ya da cep telefonumuzda kullandığımız chat programında dahi ses kaydı yaparak gönderebiliyoruz. Ayrıca eskiden toplumlarda klişe laf vardı ve ben buna hiçbir şekilde inanmıyordum. “Chat üzerinden kimseyle görüşme, kimseye güvenemezsin başına iş gelir.” E peki ya tam tersi olur da, yolda ya da herhangi bir yerde veya arkadaş ortamında tanıştığın kişi güvenilmez olur da chat ortamındaki insan güvenilir ise ?

Bunu anlamak için elbette başımıza bela alacak şekilde değil de, küçük küçük canımızı yakacak tecrübeler yaşayabiliriz. Gönül ister ki hiçbirimiz bu kötü tecrübeleri yaşamasın ancak doğa kanunu gereği zaman zaman yaşayabilmekteyiz maalesef. Yazılı olarak görüştüğünüz kişiyle elbette sevgili olmak zorunda değilsiniz ya da bunu size kimse dayatmıyor. Çok iyi bir arkadaş ya da dost da olabilirsiniz. Hele karşınıza çıkan kişi eğitimli, donanımlı, kültürlü biriyse kız ya da erkek hiç fark etmez, işte o zaman muhabbete doyum olmaz. Toplumlar sohbet etmeyi, bir şeyler üzerinde tartışmayı ya da bazı konular üzerinde araştırma yapmayı çok sever. Bu durum dünyanın neresine giderseniz gidin aynıdır. Bu yüzden bu tarz programların ömrünün hiçbir zaman bitmeyeceği kanısındayım. Aksi durum ile ilgili pek fazla bir şey olacağını sanmıyorum. Hatta chat tarzı programların daha çok olacağını düşünerek hemen hemen kısa sürede daha uzman ve harika programlar çıkacağı kanaatindeyim. Son olarak herkesle konuşun ama herkese güvenmeyin diyorum.

Sohbet’e Bağlan

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
4 Şubat, 2016
0
384 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?