Yeni sohbet odaları | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Yeni sohbet odaları

sohbet odaları

Yalnızlık çok kötü bir olgudur. Günümüzde yalnız insanlar yaşadıkları bu yalnızlıklarından dolayı, bunalıma girebilir, çeşitli psikosomatik bulgularla karşılaşabilirler. Yalnızlığın insana getirdiği duygular insanı günden güne karamsarlığa iter. Yalnız insanların ömürlerinin bile daha kısa sürdüğü açıklanmıştır yapılan araştırmalarda. Yalnız insanın canı hiç bir şey yapmak istemez. Yemez, içmez hiç bir şeyden zevk almaz. Yalnızlığından dolayı dışlanmışlık, aşağılık kompleksi, eksiklik duyguları yaşar sık sık. Çünkü insanoğlu birlikte yaşamak üzere programlanarak yaratılmıştır. Evet, önce bir bireydir insan ama bir ailenin içine doğmuştur elbette. Bir anne- bir baba- bir veya birkaç kardeşi vardır. Daha sonrasında kendisinin de bir ailesi olur. Kendi de çoğalır ve çoluğa çocuğa kavuşur. Demin de dediğimiz gibi, böyle olmalıdır çünkü çoğalmak ve birlikte yaşamak üzere yaratılmıştır. Önce çekirdek aile, ardından büyük bir aile oluşturarak büyür ve büyük insan topluluklarında iletişim içinde yaşar insanoğlu. Aksi takdirde sürekli yalnız kalırsa doğasına aykırı bir hayat sürdürdüğünden yavaş, yavaş gülmeyi unutur, konuşmayı iletişimi keser ve her türlü dünyevi olayla ilişiğini kesmeye başlar yavaş, yavaş.

Yalnızlık insanın suçu değildir asla. Dönem, dönem hepimizin de başına gelebilir. Hatta bazen yalnız kalmayı kısa bir süreliğine kendimiz seçeriz. Düşünmek için. İrdelemek için. Bunlar sağlıklı yalnızlıklardır abartılmadıkça. Bu sağlıklı yalnızlığı seçebiliriz ara sıra belki ama insanoğlu uzun süreli yorucu yalnızlıkları seçmemeli çünkü hayat çok kısa ve güzel. Ayrıca da şimdilerde sohbet, chat siteleri, sohbet odaları, sohbet siteleri var. Arkadaş edinmemiz, bizi anlayacak sırdaşlarla tanışmamız için yalnızca internetten bağlanmamızı bekliyorlar. Bu siteler sayesinde artık arkadaş bulmak, dost kazanmak, sohbet ortamları yaratmak o kadar kolay ki. Evlerimizin sıcacık ortamlarında, yerimizden kalkmadan, ayaklarımızı uzatabilirken bile bu sitelerden arkadaş edinmek sadece parmaklarımızın ucunda.

Haydi, sizlerde artık bu yalnızlık garabetinden silkinerek başlayın yeni arkadaşlarınızla tanışmaya ve paylaşmaya. Belki sizinle aynı hisleri taşıyan, konuştuğunuzda ve paylaştığınızda birçoğunda kendinizden bir parça bulabileceğiniz dostluklara yelken açın ve hayatın neşeli-güler yüzünün tadını çıkartın.

Sohbet’e Bağlan

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
14 Şubat, 2016
0
239 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?