Hacked by Spyteam
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

ücretsiz sohbet odası

 

muhabbettr

İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır diye boşuna dememişler. Çünkü gerçekten de bu tarihler buyunca böyle olmuştur. Yalnızlık sadece Allaha mahsus olduğundan insanlar yalnız kalarak, paylaşımsız ve iletişimsiz yaşayamaz. İnsanlar bu yüzden bu denli çok sayıda ve farklı farklı karakterlerde yaratılmışlardır zaten. Çünkü insanların iletişim kurarak ve paylaşarak birbirlerinden öğreneceği çok şey vardır. Kimisi öbüründen neşelenmenin faziletini öğrenirken, bir diğeri bilgeliği öğrenebilir. Y ada bir başkası öbüründen sakinliği öğrenirken diğeri de başka birinden girişkenliği gözlemleyebilir. Nitekim insanların paylaştıkça öğrendikleri çok şey olduğunu araştırmalar ispatlamıştır. Yapılan başka bir araştırma da, insanlar arası konuşmanın, paylaşmanın bir nevi terapi olduğu açıklanmıştır.

Tam ters orantıda da kendi içine kapanan insanlarında daha çok depresyona yatkın olduğu açıklanmıştır. Çünkü konuşamayan, paylaşmayan, iletişimsiz insanların giderek içlerinde büyüttüğü sorunlardan kaynaklı problemlerinin büyüdüğü ispatlanmıştır. Buradan da anlıyoruz ki insanlar gerçekten de birbirleriyle yapacağı paylaşımlara muhtaç durumda. Sonuçta hep birlikte yaşıyoruz ve aynı dünyayı topluluklar halinde paylaşıyoruz. Neden birbirilerimizle güzel iletişimler içinde bu güzel dünyayı paylaşmayalım ki? Fakat sorun sadece gerekli ortamı yaratmakta. Durduk yere de sokakta gördüğümüz insanlarla da birden iletişim kuramayız değil mi? Belki sadece selam verebiliriz ve bundan da öteye gidemeyiz. Yani hal hatır sorma faslında devam edersek ve daha da ilerleyerek sohbet etmek istediğimiz söylersek, bizim hakkımızda hiç tanımadığımız bir insana neden bu kadar yaklaştığımızla ilgili yanlış şeyler düşünebilir, hakkımızda şüphe duyabilirler.

Fakat bunun da kolayı var. Çünkü artık bu gibi ortamları yakalayabilmemiz adına yaratılmış internet sohbet, Chat, muhabbet, mobil sohbet ortamları var. Bu sayede yalnızlık hissettiğimizde, bunaldığımızda ya da sosyalleşmek, sohbet etmek, iletişim kurmak istediğimiz anda bu sitelere girerek, sohbet, Chat yapabiliriz. Aynı bizim gibi hisseden insanlar, bay, bayan, genç, akran, hatta beklide aynı mesleği yaptığımız, aynı illerde oturduğumuz ve hatta çok yakın yerlerde ve hayat standartlarında yaşayan insanlarla bile sohbette rastlaşabilir, konuşabiliriz. Eğer gereken güveni verdikleri takdirde de gerçek hayatta buluşup görüşebiliriz bile. Artık yalnız kalmaya kimsenin vakti olmayacak.

 

 

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


condor

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
3 Mart, 2016
0
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


resim alt gölge

İlklerin köprüsü açılıyor

İstanbul Boğazına inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Türkiye ve dünyadan çok ...

resim alt gölge

Mobil Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri Sohbet Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz bu yolda emin adımlarla ilerlemenin ve sohbet sitemizi nasıl ...

resim alt gölge

Sohbet Chat Siteleri

Sohbet  Siteleri Sohbet  Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz yolda gayet güzel emin adamlarla ilerlemekteyiz.Sohbet ...

resim alt gölge

Seviyeli Chat Yapalım

Seviyeli Chat Yapalım Seviyeli chat yapalım:Günümüz insanları en büyük problemi insanlarla olan iletişimi bunu ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?