sohbet odası ücretsiz | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

sohbet odası ücretsiz

sohbetodası

 

Hepsinin temeli internet dünyasında sohbet etmek, sosyalleşmek ve neler yapılabilir gibi düşüncelere dayanan Sohbet siteleri sizlerin de bildiği üzere bir ritüel haline gelmiş durumda ve sayıları her geçen gün artıyor.

Bu konuda ülke olarak Avrupa’nın gerisinde kalsak ta bizim de kendimize ait olan sosyal medya ve sohbet sitelerimiz bulunuyor. Başta Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medyalar gibi bir kaç ağ üzerinde sosyalleşmek, sohbet etmek, keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için yapılmış ve dünyada genel itibariyle en fazla kullanıcı sayısına sahip siteler bulunuyor. Bu siteler artık insanlar için alışkanlık haline gelmiş durumda. Bir araştırmaya göre insanların %50’si sabah ilk uyandığında akıllı telefonuna bakmaktadır. Bu veri çok önemli bir noktaya değiniyor. Bir insan sabah ilk uyandığında telefonuna bakmasının üç nedeni olabilir. Alarmını susturuyor olabilir, biri arıyor olabilir ve sonuncusu ise bizim asıl bahsetmek istediğimiz geçe en son ki dolaştığı sosyal medya hesaplarından mesaj veya bildirimleri kontrol ediyordur. Sosyal medyalarda ve sohbet siteleri diye adlandırılan sitelerde bir şeyler paylaşmak kadar konuşmak, mesajlaşmak, sohbet etmenin de büyük bir önemi var. Ve bu sohbet ve mesajlaşma çeşitleri site veya medyaya göre değişiyor.

Mesela Facebook’u örnek olarak gösterecek olursak orda arkadaşlarınıza mesaj gönderebilirken sohbet odaları gibi bir sistemle de mesajlaşabiliyor. Buradaki daha eğlenceli olan kısmı nick ve şifre girdikten sonra kendinize uygun odayı seçip direkt olarak sohbete başlamanız oluyor. Oyun, dini konular, spor, muhabbet konuları gibi farklı konuları konuşmak ve sohbet etmek için açılmış odalardaki sohbet adreslerinden birini seçtikten sonra seviyeli ve güvenli bir şekilde muhabbetinizi ve sohbetinizi yapıyorsunuz. Buradaki bir artı bir şey katan olay olarak yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun sizin kafa dengi arkadaşlar bulmanıza vesile olunuyor. Daha da geniş olarak bilgi alış verişi, iş hakkında, ülke durumu yani siyaset hakkında bile konuşabileceğiniz odaları dilerseniz siz açarak konuşmak için arkadaş bularak güzel zamanlar geçiriyorsunuz. Sohbet siteleri arasında sohbet odaları gibi bir farklı ortam sunan siteleri tercih etmeniz sizlerin alışkanlıklarınız değiştirebilir.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
16 Mart, 2016
0
421 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?