Sohbet Siteleri Bedava Chat | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Sohbet Siteleri Bedava Chat

sohbetas

Sohbet Siteleri Bedava Chat

Klasik bir laf vardır, yalnızlık Allah’a mahsustur. Bütün canlılar doğası yaradılışı gereği tek başına yaşam sürmekte zorlanır. Yanında kendi türünden bir canlı daha olduğunda gelişimi ve değişimi bir o kadar olumlu yönde ilerler. Örneğin evde cam kenarında yetiştirilmek istenen bir çiçek ile çiçek bahçesinde yetiştirilen çiçeğin gelişimi güzelliği kıyaslanabilir mi? Bir başka örnek olarak tek başına yetiştirilen bir hayvanla çiftlikte yetiştirilen hayvanın kalitesi aynı olması beklenemez. Bütün canlılarda böyle bir gereksinim varken doğanın en gelişmiş en mükemmel canlısı olan insanda da bu gereksiniz hat safhadadır.

Gün içerisinde hiç sohbet etmeden akşam ettiğiniz oldu mu hiç? Bence bu mümkün değil. Evden çıktığımız anda iletişime ihtiyaç duyarız. Bir yere gitmek için dolmuşa bindiğimizde gideceğimiz yeri söylemek için konuşmak zorundayız. Aynı şekilde iş yerinde, kendi evimizde, alışverişimizde, en basiti ekmek almaya gittiğimizde bile konuşma ihtiyacı duyarız. Görüldüğü gibi insanoğlu günün her saatinde sürekli iletişim ve sohbet halinde yaşıyor. Bazen bu standart sohbet hayatı da tatmin etmediği ve farklı gereksinimleri olduğu için insanoğlu farklı arayışlar içine giriyor. Bunun en basiti ve en yaygın olanı internette yer alan gerek bilgisayarımızdan gerek telefonumuzdan katılabildiğimiz yüzlerce sohbet siteleri vardır. Bu sitelerden doğru sohbet odaları seçimi yaparak gereksinimlerimizi karşılayabiliriz.

Bu siteler yararlı olduğu kadar zararlı da olabilirler. O yüzden doğru tercih yapılmalıdır. Mesela herhangi bir konu hakkında bilgi almak kendimizi o konu hakkında geliştirmek ve bu sayede daha da sosyalleşebiliriz. Kendi mesleğimizden olan yüzlerce insanlarla tanışıp çevre edinebiliriz ya da farklı mesleklerden insanlarla tanışıp bilgi sahibi olabiliriz. Daha önce gidip görmediğiniz varlığından bile haberdar olmadığınız yeni yerler keşfedebilir ve bu yerler hakkında hiç bilinmeyen gerçekleri öğrenebilirsiniz. Hatta konuştuğunuz kişi sizin dert ortağınız psikolog görevi yapan bir sanal arkadaşınız bile olabilir. Oturduğunuz yerden sosyalleşmeniniz daha kolay bir yolu olamaz. Farklı kültür, farklı din, farklı ırk, farklı meslek, farklı sınıf, farklı renkten binlerce insan sizi bekliyor. Haydi, o zaman sosyalleşelim hep birlikte.

Sohbet Girişi İçin Tıklayın

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


MuhabbetTR

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
7 Mayıs, 2016
5
606 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


Sadakat Yolunda - Megan Leavey - HD
resim alt gölge

Sadakat Yolunda – Megan Leavey – HD

Megan Leavey son zamanlarda hayatında büyük şeylerin eksik olduğunu hisseder. Bu içsel şeyi bastırmak için asker olmayı ...

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı
resim alt gölge

Gece Gelen — It Comes at Night izle 2017 Türkçe Altyazılı

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş ...

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle
resim alt gölge

Traded 2016 Türkçe Dublaj 1080p Full HD izle

1980’li yılların canlandırılması ile yapılan filmde geçmişi karanlık sırlarla dolu bir babanın geçmişte ...

Düello
resim alt gölge

Düello

Film, bir Teksas Korucu’sunun Helena adlı bir kasabada meydana gelen ve açıklanamayan ölümleri araştırmaya gitmesini ...

Yorumlar
Yorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?