Kurallar

İnternet kullanımının vatandaşlarımızın arasında hızla artmasıyla birlikte, özellikle online platform üzerinden sosyalleşmek ve yeni insanlar tanıyıp güzel arkadaşlıklar kurmak isteyenler sohbet siteleri üzerinden bu hedeflerini gerçekleştirebilmektedir. Herhangi bir ücret ödemden çok kolay bir şekilde üye olabileceğiniz dini sohbet sitemizde.

  1. Tüm kullanıcılar, Muhabbettr.net sohbet sunucusu içerisinde eşittir. Hiç bir kullanıcıya ayrıcalık tanınmaz.
  2. Katılım göstermiş kullanıcı, kanal ve özel sohbetlerinde küfür, hakaret, argo içeren ve reklam barındıran kelime kullanılamaz, cümle kurulamaz.
  3. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti değerlerine (önder, tarihi kişilik, din/dil/ırk) eleştiri ve hakaret yasaktır.
  4. Muhabbettr.net içerisinde nick ve kanal taklidi yaparak kullanıcıları aldatmak yasaktır..
  5. 23 Mayıs 2007 yılında onaylanan Bilişim Yasası’na göre, internet ortamında “Başkalarına ait iletişim bilgilerini paylaşmak” bilişim suçu kapsamındadır. Dolayısıyla bi başkasına ait iletişim veya kişisel bilgilerin paylaşımı kesinlikle yasaktır. Sitemiz, bu tarz davranış sergileyen kullanıcıların IP adreslerini adli mercilerle paylaşmak adına kayıt altına almaktadır..
  6. Sohbet odalarımız tamamen ücretsizdir. Kullanıcı veya yetkililerden herhangi sebepten ötürü maddi kazanç sağlayıcı faaliyetler yasaktır.
  7. Sohbet sitemiz içerisinde; program, yazılım, web site ve ircd sunucularının tanıtımını yapmak yasaktır..
  8. Yukarıda belirtilen kurallar, kullanıcı sözleşmesi niteliğindedir ve sitemize bağlantı kuran tüm ziyaretçiler bu maddeleri kabul etmiş sayılmaktadır..