Sohbet Chat Odası | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Sohbet Chat Odası

sohbet chat odası

Sosyal medyanın uzun dönemdir klasik haline gelen ritüellerinden biridir sohbet siteleri. Kimi kendine arkadaş edinmek için katılır, kimisi sadece eğlence amaçlı. Ancak hepimiz biliyoruz ki, bu tür sitelere oluşmuş büyük önyargılar var.

Sohbet sitesi dediğimizde aklımıza gelen ilk şey, bir sevgili bulmak oluyor. Bunu da bu ortamlara bırakmış olan insanlara sosyal fobi hastalığı teşhisi konabiliyor. Ancak bu sitelere itibar zaman içinde azaldı. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarının oluşması, Chat sitelerinin unutulmasına sebep oldu diyebiliriz. Bu büyük ve kurumsal Sosyal Medya ağlarından önce, bilgisayar çağına yeni yeni ayak uydurmaya başladığımızda, belirli programlar ya da web siteleri üzerinde bulunan sohbet ortamlarına ilgi oldukça büyüktü. Hatta android sistemlere geçilmeden önce bile, Bluetooth ve Çoklu ortam sistemleri bulunan Cep telefonlarından Mobil sohbet yapılabilmekteydi.

Kadınlı erkekli ilgi duyulan bu sistemlere ilgi azaldıktan sonra, sohbet siteleri artık Radyo programı, Sanal bulmaca oyunları vb. uygulamalar ile biraz daha eğlenceli hale getirilmeye çalışıldı. Kimi dönemler bu etkili olmadı değil. Bazılarımız buralara takılıp bulmaca çözebiliyor, bununla yabancı isimle Multiplayer denilen çoklu canlı kişiler ile oynamayı sağlayabiliyordu. Bu ve bunun gibi bulmacalar kullanıcıları bir nebze sisteme bağlayabilir. Bu tür sitelere rağbette diğerlerine olduğu gibi oldukça azaldı. Artık yeni Sohbet siteleri, Facebook tarzında profil oluşturula bilen, mesaj kutularının özel olduğu yerler haline geldi ve geneli ücretli olabiliyor. Bu tür siteler, sosyal ortamda pek başarılı olamayan, çevresinde kendine uygun sevgili adayı bulamayan vatandaşlarımıza daha çok hitap ediyor. Bu tür sitelerde dezavantaj olarak görülen durumların en kötüsü ise tabi ki de dolandırıcı profiller. Bu profiller sizleri kandırıp, telefona TL yükleme veya banka hesabına para gönderimine kadar birçok durumu yaptırabiliyor.

Bu durumları göz önüne alırsak, Sohbet Sitesi ile ilgili genelde olumsuz fikirler ortaya çıktığını görmekteyiz. Bu tür yerleri sağlıklı kullanabilmek için, bir miktar ücret öde sekte paralı sistemler daha uygun gözüküyor. Bu paralı sistemlerde de dikkat etmemiz gereken husus ise, kayıt olacağımız sistemin merkezi yani şirketi ülkemizde olmasıdır. Yurtdışı merkezli şirketlerde yaşanabilecek sıkıntılar da şikâyetçi olacağımız mecralar maalesef bulunmamakta.

 

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


condor

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
22 Şubat, 2016
0
293 views
Kategori : Biyografiler, Genel
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


resim alt gölge

İlklerin köprüsü açılıyor

İstanbul Boğazına inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Türkiye ve dünyadan çok ...

resim alt gölge

Mobil Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri Sohbet Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz bu yolda emin adımlarla ilerlemenin ve sohbet sitemizi nasıl ...

resim alt gölge

Sohbet Chat Siteleri

Sohbet  Siteleri Sohbet  Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz yolda gayet güzel emin adamlarla ilerlemekteyiz.Sohbet ...

resim alt gölge

Seviyeli Chat Yapalım

Seviyeli Chat Yapalım Seviyeli chat yapalım:Günümüz insanları en büyük problemi insanlarla olan iletişimi bunu ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?