yeni bir sohbet ortamı | MuhabbetTR Sohbet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

yeni bir sohbet ortamı

SOHBERODALARI

İnsanın sosyal bir varlık olmasından dolayı, gün içerisinde birçok yaşanmışlığı olur. Ev hanımı ise o gün evde yaşadığı bir takım olaylar veya komşu oturmasında yaşanan olaylar, o ev hanımında bazen sevinç bazen de endişe gibi duygu oluşumlarına sebep olur. Akşam olup çocuklar ve eşi eve geldiğinde, bu durumu aile üyeleriyle paylaşır ve hatta bazen saatlerce bu konu konuşulur. İş hayatı içinde yer alan bir bayan ya da bey de hakeza yaşadığı enteresan olayları, akşam eve gelince ailesiyle paylaşır. Buradan da çıkarılabilecek sonuçlar gayet nettir.

Sohbet bir ihtiyaçtır. Aslında sohbet etmek insanın doğasında vardır. Oysaki yalnız yaşayan bayan ve beyler ya da onca kalabalığın içinde, kendini yalnız hissedenler de bazen hiç tanımadığı insanlarla sohbet etmek dertleşmek, yeni arkadaş edinmek veya sevgili bulmak amacıyla sohbet sitelerine başvuru yaparak üye olurlar.

Sohbet siteleri yalnızlığını ya da kimseyle paylaşmak istemediği konuları bu sayede aşmanı sağlamaya da yardımcı olmaktadır. Bu sitelerde görüntülü ya da görüntü olmadan da sohbet etme imkânın vardır. Bir süre görüntülü olmadan başlayan sohbetler bir zaman sonra kişide merak oluşturması sebebiyle görüntülü konuşmaya dönebiliyor. Etrafımızda bir sürü insan olmasına rağmen, dışarıda bulamadığımız keyifli insanları bu siteler sayesinde bulabilip hatta çok sağlam dostluklar bile edinebiliyoruz. Hayatımızda önem verdiğimiz duygulardan biri dürüstlüktür. Bu siteler ne kadar sanal bir dünya olsa da, aslında orada tanıştığın kişinin dürüst olması, saygılı olması, güven uyandırması ve bunu hem sözleriyle hem de arkadaşlığınız süresince uygulamada da görmeniz sağlam ve devamlılığı olan bir arkadaşlığa dönüşür. Normalde çevremizdeki kişi sayısı bellidir ve bu kişilerle sürekli bir araya gelip sohbet etme olanağı bulamayız. Dünya telaşı işte deriz. Oysa sohbet sitelerinde yüzlerce arkadaşımız olabilir ve zaman içinde aralarından güven duyabileceklerimizi ayırt ederek arkadaşlık kurabiliriz.

Sohbet odaları sayesinde, iletişimi de daha hesaplı hale getirmiş oluyoruz. Telefonla saatlerce konuşmaya kalksak faturaların üstesinden gelemeyiz. Çok uzaklarda bir arkadaşımızı özlediğimizde her an yanına gidemeyiz. Bu anlamda görüntülü konuşarak hem özlem gidermiş oluruz hem de yüklü telefon faturasından kurtulmuş oluruz. İnsan çok üzüldüğü zaman pek paylaşmak istemez. Fakat mutlu olduğunda bu duyguyu defalarca bıkmadan anlatır. Konuştukça rahatlar insanoğlu, konuştukça azalır acılar. O an düşünemediğin çıkış noktalarını, paslaştığın bir arkadaşın görebilir. O aşılmaz olarak gördüğün konu bir anda sorun olmaktan dahi çıkabilir. Bu anlamda, sohbet odalarını kullanım amacı da dürüst kalabilmekte son derece önemlidir.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


condor

Web Sitesi : Muhabettr.net
Hakkında : Muhabbettr.net kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
29 Mart, 2016
0
695 views
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


resim alt gölge

İlklerin köprüsü açılıyor

İstanbul Boğazına inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Türkiye ve dünyadan çok ...

resim alt gölge

Mobil Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri Sohbet Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz bu yolda emin adımlarla ilerlemenin ve sohbet sitemizi nasıl ...

resim alt gölge

Sohbet Chat Siteleri

Sohbet  Siteleri Sohbet  Siteleri:olarak çıkmış olduğumuz yolda gayet güzel emin adamlarla ilerlemekteyiz.Sohbet ...

resim alt gölge

Seviyeli Chat Yapalım

Seviyeli Chat Yapalım Seviyeli chat yapalım:Günümüz insanları en büyük problemi insanlarla olan iletişimi bunu ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?